LÖYDÄ KAIKKI LÄHELTÄ

TÄÄLTÄ OSTAT TUOTTEITAMME

TULE KÄYMÄÄN

Jampintie 2, 
23200 Vinkkilä/Vehmaa


LÖYDÄ MEIDÄT MYÖS:

041-3131120
vemos.vehmaa@gmail.com

www.facebook.com/vehmaanvemos

Instagram:  @vemosvehmaa

AUKIOLOAJAT

Maanantai: suljettu

Tiistai: suljettu 

Keskiviikko - Sunnuntai                                 klo 12.00-18.00 

YHTEYDENOTTO

041-3131120
vemos.vehmaa@gmail.com
Tutustu myös Vinkkilän Grillikahvion sivuihin: www.vinkkilangrilli.fi Myynnissä paikallisista aineksista ja lähituotteita valmistettuja hampurilaisia ja annoksia kuten: Highland burgeri, Lehtipihvi burgeri, Salaatit. Meillä on myös anniskelu, joten grillillä voi paikan päällä maistella paikallisia Raita-oluita. 

Yhteistyökumppanit:

ELINTARVIKKEET:

Vallan Maukas Oy
Vallilantie 98, 23200 VINKKILÄ/VEHMAA

Tiina 040 - 5433 287   Toni 040 - 5941 918   www.vallanmaukas.fi  

Mountain´s Highland   0400-467004  facebook.com/mountainshighland   Karaluodontie 76, 23260 RAUTILA/VEHMAA

Kiimalan Tila   044-0475320    www.kiimala.fi   facebook.com/kiimala   HIMOINEN/VEHMAA

Pihapuoti Heinonen 050-3427015  Peteksentie 155 KALANTI facebook.com/pihapuotiheinonen

Knaapin Tila  044-5282800  www.knaapintila.fi VEHMAA 

Kauppapuutarha Verso Oy   040-7051616   Kalannintie 189, facebook.com/kpverso   VEHMAA

Köykänmäen Leipä   Mynämäentie 121, VEHMAA  facebook.com/köykänmäenleipä

Vihreä Härkä   045-1247900   www.vihreähärkä.fi    Vehmaantie 1265, KALANTI  

Tulenruoka Tmi  MASKU

Jumon Juustola 044 9703347  www.jumonjuustola.fi  INIÖ

Vinkkilän Grillikahvio   02-4331409 Vinkkiläntie 34 VEHMAA   www.vinkkilangrilli.fi 

Hunajatar Oy   050-3743643   Kappelintie 253 KALANTI As  facebook.com/Hunajatar Oy 

Tiikerikakku Tuulihattumies   044-5909217   VEHMAA  facebook.com/tiikerikakku-tuulihattumies 

Raita Brewery   040-8115627   VEHMAA  facebook.com/raitabrewery

Saariston Leipä 040 5565576 Laituritie 2, 23200 VEHMAA Saariston Leipä | Facebook

Tyykilä Oy 040 0922662  Häähänraitti 31, 23600 UUSIKAUPUNKI  Tyykilä Oy | Facebook

Askaisten Prännäri www.askaistenprannari.fi

Minna Kuusela 0408448798 VEHMAA 

Saloniemen Juustola   www.salonimenjuustola.fi  LAITILA

Toivosen Lähikala  044 2366299 MYNÄMÄKI  facebook.com/toivosenlahikala

Jäätelotehtaan Tytöt 044 3308990 UUSIKAUPUNKI facebook.com/jaatelotehtaantytot

Vinkkilän Luomutuote 044 0565527 VEHMAA www.vinkkilanluomutuote.fi


KÄSITYÖT

Merineule
Kivimaantie 24B, 23360 KUSTAVI   02-876347       www.merineule.fi   

Sydänlangat  050-5121531   www.sydanlangat.fi   UUSIKAUPUNKI

Mirkartti  0505763967  facebook.com/mirkartti  mirkartti@gmail.com   VEHMAA

Tuula Ahti. Käsintehdyt kortit.  040-5676074 MYNÄMÄKI

Marja-Leena Varjo   040-8277555   VEHMAA

Spark Visions   045-1878875  www.sparkvisions.fi  facebook.com/sparkvisions   MYNÄMÄKI

Nystad Sauna Company   050-9182718   www.nystadsauna.fi   facebook.com/nystadsauna   UUSIKAUPUNKI

Tiina Vahtera 044-9955543   UUSIKAUPUNKI

Nordic Formula Nature 044-9722645 VEHMAA

Vehmaan Kotiseutuyhdistys  facebook.com/vehmaankotiseutuyhdistys

Anna-Liisa Jäske  0405689232  VEHMAA

Timo Heinonen 044-2448577 VEHMAA

LUONKOS www.luonkos.fi NAANTALI

Maakari Täti Monica  VEHMAA