LÖYDÄ KAIKKI LÄHELTÄ

TÄÄLTÄ OSTAT TUOTTEITAMME

TULE KÄYMÄÄN

Vinkkiläntie 26, 
23200 Vinkkilä/Vehmaa
TAI

Myllynkatu 1, 21280 RAISIO POP UP MYYMÄLÄ KAUPPAKESKUKSEN SISÄLLÄ. 
 https://www.kauppakeskusmylly.fi/


LÖYDÄ MEIDÄT MYÖS:

041-3131120
vemos.vehmaa@gmail.com

www.facebook.com/vehmaanvemos

Instagram:  @vemosvehmaa

AUKIOLOAJAT

Vehmaan myymälä:
Maanantai SULJETTU
Tiistai - Perjantai 11.00 - 18.00
Lauantai 10.00 -16.00
Sunnuntai SULJETTU
Myllyn popup:
Maanantai - Lauantai 10.00 - 20.00 
Sunnuntai 11.00-19.00 

YHTEYDENOTTO

041-3131120
vemos.vehmaa@gmail.com

Yhteistyökumppanit:

ELINTARVIKKEET:

Vallan Maukas Oy
Vallilantie 98, 23200 VINKKILÄ/VEHMAA

Tiina 040 - 5433 287   Toni 040 - 5941 918   www.vallanmaukas.fi  

Mountain´s Highland   0400-467004  facebook.com/mountainshighland   Karaluodontie 76, 23260 RAUTILA/VEHMAA

Kiimalan Tila   044-0475320    www.kiimala.fi   facebook.com/kiimala   HIMOINEN/VEHMAA

Pihapuoti Heinonen 050-3427015  Peteksentie 155 KALANTI facebook.com/pihapuotiheinonen

Knaapin Tila  044-5282800  www.knaapintila.fi VEHMAA 

Kauppapuutarha Verso Oy   040-7051616   Kalannintie 189, facebook.com/kpverso   VEHMAA

Köykänmäen Leipä   Mynämäentie 121, VEHMAA  facebook.com/köykänmäenleipä

Vihreä Härkä   045-1247900   www.vihreähärkä.fi    Vehmaantie 1265, KALANTI  

Tulenruoka Tmi  MASKU

Jumon Juustola 044 9703347  www.jumonjuustola.fi  INIÖ

Hunajatar Oy   050-3743643   Kappelintie 253 KALANTI As  facebook.com/Hunajatar Oy 

Raita Brewery   040-8115627   VEHMAA  facebook.com/raitabrewery

Saariston Leipä 040 5565576 Laituritie 2, 23200 VEHMAA Saariston Leipä | Facebook

Tyykilä Oy 040 0922662  Häähänraitti 31, 23600 UUSIKAUPUNKI  Tyykilä Oy | Facebook

Askaisten Prännäri www.askaistenprannari.fi

Minna Kuusela 0408448798 VEHMAA 

Saloniemen Juustola   www.salonimenjuustola.fi  LAITILA

Toivosen Lähikala  044 2366299 MYNÄMÄKI  facebook.com/toivosenlahikala

Jäätelotehtaan Tytöt 044 3308990 UUSIKAUPUNKI facebook.com/jaatelotehtaantytot

Pirjo Ja Reima Salonen  0400 717164 TAIVASSALO 

www.pirjojareimasalonen.fi

Hyvää Luonnosta -luonnontuotteet 0407066999 UUSIKAUPUNKI

hyvaaluonnosta@gmail.com

Villilän Mehiläistarhat 040 701 2377 LAITILA 

www.villilan.fi

Laitilan Wirvoitusjuomatehdas  LAITILA

www.laitilan.fi

Livonsaaren Leipomo Oy 045 161 4080 TURKU

www.livonsaarenleipomo.fi

MakuPasta 0400-499 631 MYNÄMÄKI

www.makupasta.net

Matin Mainio 010 311 7490 AURA

www.matinmainio.fi

Askaisten Prännäri Oy  050 3422429

www.askaistenprannari.fi


KÄSITYÖT


Merineule
Kivimaantie 24B, 23360 KUSTAVI   02-876347       www.merineule.fi   

Sydänlangat  050-5121531   www.sydanlangat.fi   UUSIKAUPUNKI

Mirkartti  0505763967  facebook.com/mirkartti  mirkartti@gmail.com   VEHMAA

Tuula Ahti. Käsintehdyt kortit.  040-5676074 MYNÄMÄKI

Marja-Leena Varjo   040-8277555   VEHMAA

Spark Visions   045-1878875  www.sparkvisions.fi  facebook.com/sparkvisions   MYNÄMÄKI

Nystad Sauna Company   050-9182718   www.nystadsauna.fi   facebook.com/nystadsauna   UUSIKAUPUNKI

Tiina Vahtera 044-9955543   UUSIKAUPUNKI

Nordic Formula Nature 044-9722645 VEHMAA

Vehmaan Kotiseutuyhdistys  facebook.com/vehmaankotiseutuyhdistys

Anna-Liisa Jäske  0405689232  VEHMAA

Timo Heinonen 044-2448577 VEHMAA

LUONKOS www.luonkos.fi NAANTALI

Maakari Täti Monica  VEHMAA