LÖYDÄ KAIKKI LÄHELTÄ

TÄÄLTÄ OSTAT TUOTTEITAMME

TULE KÄYMÄÄN

Jampintie 2, 
23200 Vinkkilä/Vehmaa


LÖYDÄ MEIDÄT MYÖS:

041-3131120
vemos.vehmaa@gmail.com

www.facebook.com/vehmaanvemos

Instagram:  @vemosvehmaa

AUKIOLOAJAT

SULJETTU! AVAAMME KEVÄÄLLÄ 2022

YHTEYDENOTTO

041-3131120
vemos.vehmaa@gmail.com
Tutustu myös Vinkkilän Grillikahvion sivuihin: www.vinkkilangrilli.fi Myynnissä paikallisista lihoista valmistettuja hampurilaisia ja annoksia kuten: Highland burgeri, Lehtipihvi, Porsaanleike, Possuburgeri

Yhteistyökumppanit:

ELINTARVIKKEET:

Vallan Maukas Oy
Vallilantie 98, 23200 VINKKILÄ/VEHMAA

Tiina 040 - 5433 287   Toni 040 - 5941 918   www.vallanmaukas.fi  

Mountain´s Highland   0400-467004  facebook.com/mountainshighland   Karaluodontie 76, 23260 RAUTILA/VEHMAA

Kiimalan Tila   044-0475320    www.kiimala.fi   facebook.com/kiimala   HIMOINEN/VEHMAA

Knaapin Tila  044-5282800  www.knaapintila.fi VEHMAA 

Pajapellon Kuttula   044-2732460 facebook.com/pajapellonkuttula VEHMAA

Kauppapuutarha Verso Oy   040-7051616   Kalannintie 189, facebook.com/kpverso   VEHMAA

Köykänmäen Leipä   Mynämäentie 121, VEHMAA  facebook.com/köykänmäenleipä

Vihreä Härkä   045-1247900   www.vihreähärkä.fi    Vehmaantie 1265, KALANTI 

Mimmin munat ja lintuset  Viiriäisen munia   VEHMAA 

Vinkkilän Grillikahvio   02-4331409 Vinkkiläntie 34 VEHMAA   www.vinkkilangrilli.fi 

Hunajatar Oy   050-3743643   Kappelintie 253 KALANTI As  facebook.com/Hunajatar Oy 

Tiikerikakku Tuulihattumies   044-5909217   VEHMAA  facebook.com/tiikerikakku-tuulihattumies 

Raita Brewery   040-8115627   VEHMAA  facebook.com/raitabrewery

Livonsaaren Leipomo 045 161 4080 www.livonsaarenleipomo.fi 

Saariston Leipä 040 5565576 Laituritie 2, 23200 VEHMAA Saariston Leipä | Facebook

Tyykilä Oy 040 0922662  Häähänraitti 31, 23600 UUSIKAUPUNKI  Tyykilä Oy | Facebook

Postitien Jäätelö 050 3056395 www.postitienjaatelo.fi

Askaisten Prännäri www.askaistenprannari.fi

Minna Kuusela 0408448798 VEHMAA 
 

KÄSITYÖT:

Röimimmi (Carita Lehtonen)
Rautilantie 108 VEHMAA   0408671743

Merineule
Kivimaantie 24B, 23360 KUSTAVI   02-876347       www.merineule.fi   

Sydänlangat  050-5121531   www.sydanlangat.fi   UUSIKAUPUNKI

Mirkartti  0505763967  facebook.com/mirkartti  mirkartti@gmail.com   VEHMAA

Tuula Ahti. Käsintehdyt kortit.
040-5657074 MYNÄMÄKI

Karua Design / Harri Alkula   044-5258231   www.karua.fi  RAUTILA/VEHMAA

Marja-Leena Varjo   040-8277555   VEHMAA

Spark Visions   045-1878875  www.sparkvisions.fi  facebook.com/sparkvisions   MYNÄMÄKI

Nystad Sauna Company   050-9182718   www.nystadsauna.fi   facebook.com/nystadsauna   UUSIKAUPUNKI

Rapu Rapulainen @mikkomo_ 040-9355835   VEHMAA

Muoti-Herrala Oy   0400-329071   Jampintie 8, VEHMAA   www.muotiherrala.fi   facebook.com/MuotiHerralaOy 

Rauha Luotonen   044-3332497   VEHMAA

Nuppilan Krunni/Metti Nordin   050-5266213   VEHMAA

Anna-Liisa Jäske   040-5689232   VEHMAA

Vehmaan Kotiseutuyhdistys ry   Mynämäentie 157 VEHMAA   facebook.com/vehmaankotiseutuyhdistys

Vakka-Suomen Eläinsuojeluyhdistys/Marianne Mäntylä  www.vsesy.info 

VAKKA AKKA ja HPV


VALOKUVANÄYTTELY:          

iidajalonenphotography   040-7047900 

PhotoKaskinen  https://photokaskinen.kuvat